אירוע בר מצווה בכותל


אירוע בר מצווה נחשב לאחד האירועים המשמחים בחייו של אדם. על פי היהדות, ההגעה לגיל מצווה מסמלת את המעבר מילדות לבגרות, ואיתה את השלב בו אדם מגיע לגיל מצוות. את האירוע המיוחד הזה, חוגגים באופן שישאיר זיכרון. 
 

למה בר מצווה בכותל כלכך מיוחדת?

בר מצווה זהו אירוע שחוגגים פעם אחת בחיים. בדיוק מהסיבה הזאת, כדאי לחגוג אותו באופן שישאיר זיכרון, גם לחוגג וגם לנוכחים. חגיגת בר מצווה שכוללת עלייה לתורה וסגירת אולם היא סטנדרטית למדי, ונזכרת כמו עוד חגיגת יום הולדת. באירוע בר מצווה בכותל, לעומת זאת, החוויה הרוחנית גדולה ומשמעותית יותר – נגנים, שמחה ושירים, ואמירת דברי תורה כשכל העת קיר הכותל נמצא ברקע ומסביבו חומות העיר העתיקה.
 

מה היתרונות של אירוע בר מצווה בכותל המערבי?

מלבד העובדה שחתן בר המצווה עובר חוויה רגשית מטלטלת לטובה, גם האורחים מקבלים הזדמנות נהדרת לבקר בירושלים וליהנות מהאווירה, השוק, הכותל וסמטאות העיר העתיקה. בשונה מאירוע עלייה לתורה בבית הכנסת ומחגיגה באולם, הפקת בר מצווה בכותל מאגד בתוכו את כל מה שצריך – עלייה לתורה, ארוחה משותפת עם שירים, ריקודים וברכות ופעילות גיבוש.
 

מה כוללת חבילה של הפקת בר מצווה בכותל?

חבילת בר מצווה בכותל כוללת ארוחת בוקר בנקודת תצפית לירושלים, הגעה לכותל ועליה לתורה בליווי נגנים ושירים שמחים, סיור דרך הרובע היהודי ומפגש עם השוק, הריחות והטעמים, ארוחת צהריים המתאימה למספר הנוכחים ולתקציב, בה מתקיים טקס הדלקת נרות וברכות, וניתן לבחור גם באטרקציה נוספת כמו סיור בשוק מחנה יהודה, הגעה לנקודות תצפית ועוד. לרשות החוגגים עומד אוטובוס ומדריך מלווה למשך כ-10-12 שעות.
 

הפקת בר מצווה בכותל המערבי אירוע שלא ישכח

אירוע בר מצווה בכותל הוא אירוע בעל משמעות רבה, וכך צריך להתייחס אליו. לצד השמחה והססגוניות, חשוב להשקיע בעלייה לתורה שתהיה מבוצעת באופן מרשים ותשאיר חותם על הנער המתבגר.