אוטובוס תיירותי


כל טיול שאנו מתכננים במסגרת קבוצתית קם ונופל על הפרטים הקטנים – על שעת היציאה, על תכנון המסלול, על הצידה שכל אחד הביא, על הציוד - שיכול להיות: מנגל, שקי שינה, אוהלים, קרם הגנה, כובעים, בגד ים או כל פריט חיוני אחר שיהיה קשה להסתדר בלעדיו ובין היתר על הנסיעה. מטיילים רבים הבינו שהרבה יותר ונוח ומשתלם להזמין שירות מחברת הסעות מאשר לנסוע ברכבים פרטיים ולכן הם החלו לנסוע באופן קבוע עם חברות שמספקות שירותי הסעות.
 
אם גם אתם מעוניינים לצאת לטיול מוצלח או לארגן טיול לתיירים ואתם מתלבטים האם לבצע הזמנת אוטובוס או השכרת מיניבוס חשוב שתדעו קודם כל כיצד לבחור את חברת ההסעות שלכם בצורה נכונה כאשר אחד הקריטריונים החשובים הוא הניסיון של החברה.

ניסיונה של חברת תור בוס בהסעות טיולים לתיירים

אחת החברות המנוסות בתחום שירותי הסעות טיולים לתיירים היא תור בוס שקיימת מעל 50 שנה. החברה מחזיקה ביותר מ-550 אוטובוסים מתוחזקים ובטיחותיים בגדלים שונים ומתאימה את שירותיה לקהלים שונים. 
בין מגוון השירותים מספקת החברה שירותי הסעה לתיירים וחוסכת את הצורך להשכיר רכבים פרטיים (אחרי הכל מדובר על תיירים) ולעמוד בפקקים להם רוב התיירים אינם רגילים (האמת שגם לישראלים קשה מאוד להתרגל אליהם). 
 
הרכבים מתאימים לנסיעות ארוכות ומכילים ציוד מתקדם שמסייע לנוסעים להעביר את הזמן וליהנות מהדרך כך שניתן למצוא ברכבים: מיזוג אוויר, מערכות מולטימדיה, מערכת סאונד מתקדמת ואביזרים נוספים. הנהגים הזהירים והמנוסים של החברה מכירים את כבישי הארץ בצורה מצוינת ויודעים באילו נתיבים לבחור, מהן שעות העומס והיכן ניתן לעצור לצורך התרעננות. שירותי החברה חוסכים מהנוסעים את הבלבול בדרכים וכמובן – מסייעים בעמידה בזמנים וחוסכים בדלק שגורם לפגיעה בסביבה.

אילו אוטובוסים ניתן להזמין מחברת תור בוס?

כפי שציינו – תור בוס מחזיקה במגוון רכבים כך שהתיירים יכולים להזמין אוטובוסים שמכילים בין 51-60 מקומות ישיבה, מידיבוסים שמכילים 40 מקומות ישיבה, מיניבוסים שמכילים 19 מקומות ישיבה ואונים שמתאימים לקבוצות קטנות יותר ומכילים 8-16 מקומות ישיבה. 
רכבי החברה כוללים מושבים נוחים שניתן להטות, מקררי משקאות, אינטרנט אלחוטי, טלוויזיה בלווין ואביזרים מתקדמים נוספים. אם המטיילים מעוניינים לקבל שירותי הסעה ברמה גבוהה עוד יותר הם יכולים להזמין הסעות VIP ולנסוע ברכב יוקרתי במיוחד. 
יש לציין כי שירות VIP כולל הטבות נוספות. 
 
לכל רכב יש יתרונות משלו – נסיעה במיניבוס או וואן למשל תאפשר לנוסעים ליהנות מאינטימיות אך החלל יהיה קטן יחסית בעוד נסיעה באוטובוס תהיה מרווחת במיוחד אך פחות אינטימית. כמו כן, יוכלו הרכבים הקטנים יחסית לנוע בכבישים צרים במיוחד בעוד אוטובוסים יתקשו לנסוע באזורים הללו.

קריטריונים לבחירת חברה להסעות תיירים

כשמדובר על בחירת אוטובוס תיירותי יש לשים דגש על קריטריונים מסוימים. להלן ארבעה קריטריונים חשובים שיש לבדוק לפני שבוחרים בחברה:
 
1. הניסיון של נהגי החברה – יש לוודא שנהגי החברה מחזיקים ברישיונות הנחוצים ומדברים באנגלית. כמו כן, יש לוודא שהנהגים מנוסים במתן שירות הסעות לטיולים – שהם מכירים את כבישי הארץ בצורה טובה, יודעים כיצד לבחור את הדרכים והיכן לבצע עצירות. נוסף על כך, יש לוודא שהנהגים נוסעים ברכבים שמצוידים במכשירי ניווט מתקדמים.
2. איכות האוטובוסים – על החברה להחזיק ברכבים חדישים, נקיים ומתוחזקים כהלכה כך שהריפוד יהיה חדיש, נוח ומרשים, מיזוג האוויר יפעל כמו שצריך, הרכב יהיה מספיק מרווח עבור היושבים והציוד וכל האווירה תהיה נעימה ומזמינה.
3. תחזוקת אוטובוסים והקפדה על תקני הבטיחות – יש לבדוק האם האוטובוסים מנהלים על ידי קצין בטיחות מנוסה ומטופלים לפי הוראות היצרן. כמו כן, חשוב לוודא שנהגי החברה לא ביצעו עברות תנועה, שחברת ההסעות מתאימה את השירות לגילאים של הנוסעים, שהחברה מחזיקה ברישיון עסק ואישורים מתאימים נוספים, לרבות אישור מהתמ"ת או תו תקן לרכבים ואישור ניהול ספרים. נוסף על כך, יש לוודא שהנהגים מחזיקים ברישיונות שמאפשרים להם להסיע מספר רב של נוסעים ולברר מה קורה במידה שהרכב מתקלקל במהלך הנסיעה.
4. אביזרים – חשוב לבדוק אילו מכשירים ואביזרים כלולים בשירות והאם יש ציוד עליו צריך לשלם סכום נוסף כמו למשל: מקרר קטן, פינוקים, תאורה פנימית ומסכים. 
 
הטיול מתחיל ברגע שהנוסעים עולים על הרכב ומסתיים ברגע שהם יורדים ממנו. הרכב הוא נקודת הפתיחה והסיום ולכן, כדי להפוך את הטיול למהנה ולסיים אותו עם תחושה טובה חשוב לבדוק את חברת ההסעות ולוודא שהיא עונה על כל צרכי הנוסעים. 
 
אם אתם מצפים לאורחים מחו"ל ורוצים להכיר להם את הארץ תוכלו לצור קשר עם חברת תור בוס וליהנות יחד מנסיעה בטוחה ומעניינת ברחבי ישראל.